Ardahan Haberleri, Ardahan Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Posof Çanakkale ruhunu yaşatıyor

Yılı münasebetiyle kutlanan Şehitler haftası Posof’ta da etkinliğini devam ettiriyor.

Merkez camiinde sabah namazından sonra başlayan Kuran okuma ve yapılan duadan sonra hükümet konağında tören düzenlendi. Kayabaşı mevkiindeki Posof şehitliğinde devam eden anma töreni yine Kuran tilaveti ve yapılan duanın ardından askeri birlik tarafından saygı atışı yapıldı. İlçe kaymakamı, Belediye Başkanı, Garnizon Komutanı ve İlçe müftüsü birlikte şehitlikteki şehitlerin mezarları başında dualar edildi.

Posof Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan program ise ilkokul konferans salonunda yapıldı. Saygı duruşu ve okunan İstiklal marşının ardından Çanakkale zaferiyle ilgili sinevizyon gösterisi yapıldı. Öğrenciler tarafından okunan şiirler ise ayrı bir güzellik katmasıyla beraber Edebiyat Öğretmeni tarafından sunulan Çanakkale zaferi ve 15 Temmuz darbe girişimi anlatan konuşması adeta o anları yaşattı. Öğrencilerin sunduğu tiyatro gösterisi ise seyredenleri adeta o günlere götürdü.

Bir önceki yazımız olan Ardahan’da ’Kanser Tarama Kampanyası’ başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi