Ardahan Haberleri, Ardahan Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Malatya’nın yeni stadı görücüye çıkacağı günü bekliyor

Yapım çalışmalarında sona gelinen stadın işlerin tamamının 1 hafta içerisinde tamamlanarak anahtar tesliminin yapılacağı belirtildi. Elektrik, su, cam, mobilya, çevre düzenlemesi, koltuklandırma, çatı kaplaması ve saha içi düzenlemesi gibi işleri tamamlanan yeni stadın, zemin dışında kullanıma hazır durumda olduğu belirtildi.

Malatya’ya layık bir stat yapmaya çalışıyoruz”

Stattaki çalışmaların tamamlandığını kaydeden yüklenici firma yetkilisi Erdoğan Büber, Malatya’ya layık bir stat yapmaya çalışıyoruz. Şu anda çalışmalar bitmiş durumda. Bizi engelleyecek bir durum yok. Sadece çimin yere adapte olmasını, kök salmasını bekliyoruz. Çok küçük bir kaplamamız kaldı. O da yağmurdan dolayı bugüne kadar sarktı. Ama çok az bir işimiz kaldı. O işi de zannediyorum bu hafta içerisinde bitiririz diye konuştu.

Stadın kabulü de bugünlerde yapılacak

Büber, yeni stadın kendileri için bir gurur vesile olduğunu da kaydederek, Elbette burası bizim gurur vesilemiz ama burasıyla önce Malatya’nın gurur duyması lazım. Tabii stadın kabulü de bugünlerde yapılacak. Buraya geldiklerinde varsa kabul eksiklikleri yazılacak, onlar tamamlandıktan sonra da biz TOKİ’ye kabulünü yaparak devrini gerçekleştireceğiz. Artık ondan sonraki iş TOKİ ile diğer kurumlar arasındaki görüşmelere bağlı dedi.

Bana göre oynamasalar çok daha iyi olur”

Yüklenici firma yetkilisi Erdoğan Büber, Malatyalı futbolseverlerin, ‘Bu sezon futbol müsabakası oynanabilir mi?’ yönündeki soruya da cevap vererek, Belki son 1-2 maçı oynayabilirler. Bana göre bu sezon burada müsabaka oynamasalar çok daha iyi olur. Oynanırsa çim zarar görebilir, bu da ileride daha tedavisi zor problemlere yol açabilir ifadelerini kullandı. 

Mehmet Türel

Bir önceki yazımız olan Aboubakar'ın bonservisi bir şirkete ait çıktı başlıklı makalemizde Aboubakar'ın bonservisi bir şirkete ait çıktı, en son haber ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi