Ardahan Haberleri, Ardahan Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Cumhuriyetin 94. yılı Çıldır’da coşku ile kutlandı

Çıldır kaymakamlığı önünde yapılan kutlama etkinliklerine Çıldır Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu, Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu, Tabur komutanı, İlçe Emniyet ve Jandarma Teşkilatı, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, öğretmenler, öğrenciler, askerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Çıldır Kaymakamı, Çıldır Belediye Başkanı ve Çıldır Tabur komutanı tören alanında bulunanları selamlıyarak bayramlarını kutladılar.

Tören etkinlikleri kapsamından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Çıldır Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu yaptı. Kaymakam İmamoğlu´nun konuşmasının ardından öğrenciler şiirler okudu. Daha sonra Çıldır Şehit Öğretmen Sezgin Yolcu YİBO öğrencilerinden oluşan koro türküler söyledi. Çıldır Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediye verilmesinin ardından Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri askerlerin ve öğrencilerin tören geçişinin ardından sona erdi.

Bir önceki yazımız olan ASKF Ardahan şubesi üyelerinden Başkan Köksoy’a ziyaret başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi